کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان زنجان: امیدواریم آموزش و پرورش مسئله اصلی کشور شود

(0 رای‌ها)
زهرا نصیری - مردم‌نو؛ مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت تعلیم و تربیت در پیشرفت کشور، اظهار کرد: امیدواریم روزی برسد که مسئله آموزش‌وپرورش مسئله اصلی کشور شود.
مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان زنجان: امیدواریم آموزش و پرورش مسئله اصلی کشور شود مرتضی تمجیدی در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال در حوزه آموزش‌و‌پرورش، ضمن تاکید بر اهمیت حوزه خبر و جایگاه خبرنگاران، گفت: کار خبرنگاری کار پیچیده و سختی است. این حرفه در دنیا کاملا جا افتاده، اما در کشور ما هنوز راه زیادی داریم تا بحث خبر و خبرنگاری آنگونه که باید و شاید جا بیفتد. وی افزود: خبرنگاران افرادی هستند که از خودشان نمی‌نویسند، بلکه از مشکلات و گرفتاری‌های مردم در عرصه‌های مختلف می‌نویسند.
وی ضمن قدردانی از رسانه‌ها به خاطر پوشش اخبار و فعالیت‌های آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: ما امیدواریم روزی برسد که مسئله آموزش‌و‌پرورش مسئله اصلی کشور شود، در حالی که امروزه اینطور نیست؛ چراکه در حال‌حاضر مسائل اصلی کشور تولید، اشتغال و مسائل اقتصادی است؛ ولی از نظر ما اگر بخواهیم در هر زمینه‌ای پیشرفت کنیم، باید به تعلیم و تربیت بها بدهیم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان با تاکید بر اینکه خبرنگاران، هم نقاط قوت را بنویسند و هم نقاط ضعف را یادآوری کنند، خاطرنشان کرد: اگر ما بخواهیم به تعادل برسیم، نیازمند نقد هستیم و پیشرفت ما در گرو این است که نقاط ضعف یادآوری شود.
تمجیدی با اشاره به موفقیت دانش‌آموزان زنجانی در کنکور سراسری، اظهار کرد: امسال وضعیت کنکور استان نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است. وی افزود: خوشبختانه در کنکور امسال دانش‌آموزان استان زنجان خوش درخشیدند و رتبه‌های خوبی را کسب کردند؛ به‌طوری که دو نفر رتبه یک‌رقمی در منطقه دو داریم و رتبه‌های دو رقمی و سه رقمی هم در میان دانش‌آموزان زنجانی زیاد بوده است.
واکسینه کردن دانش‌آموزان با نگاه ایجابی، راه مصون ماندن از هجمه‌های نرم و سخت است
در ادامه جلسه محمود عباسی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش استان زنجان به نقش رسانه‌ها در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها با توجه به نقشی که در شکل‌دهی افکار عمومی دارند، می‌توانند بسیاری از راه‌های ناهموار را برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت هموار کنند.
وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها می‌توانند بسیاری از خرده‌فرهنگ‌های ناصواب را اصلاح کنند، افزود: قدرت رسانه تا اندازه‌ای است که امروزه از آن به صنعت رسانه تعبیر می‌شود که هم به نیازها پاسخ می‌دهد و هم می‌تواند ایجاد نیاز کند.
عباسی در ادامه اظهار کرد: آموزش‌وپرورش، به‌ویژه حوزه معاونت پرورشی خود را ملزم به پرورش دانش‌آموزان در ساحت‌های شش‌گانه می‌داند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش استان زنجان عنوان کرد: وقتی در سال 94 اولین گام را در راستای مقوله سواد رسانه‌ای به‌منظور ارتقای سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان برداشتیم، در بسیاری از نقاط کشور به این سبک نبود. خوشبختانه امروز این مقوله تبدیل به درس رسمی با عنوان تفکر رسانه‌ای شده است.
عباسی افزود: اگر ما بخواهیم سبک زندگی خودمان را از هجوم‌های سخت و نرمی که به‌صورت مرئی و نامرئی اتفاق می‌افتد، مصون کنیم، چاره‌ای جز واکیسنه کردن دانش‌آموزان نداریم. ما معتقدیم که نمی‌توان از طریق راه‌های سلبی و فیلتر در برابر هجوم‌ها ایستاد، بلکه ما می‌توانیم با نگاه ایجابی دانش‌آموزان را رشد دهیم تا آن‌ها خودشان مصرف سرانه‌شان را درست انتخاب کرده و اطلاعات صحیح را از اطلاعات مسموم تفکیک کرده و از آن استفاده کنند.
عباسی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت سرای اهل قلم، با بیان اینکه ما دانش‌آموزان مستعد را شناسایی و به سرای اهل قلم جذب کردیم، خاطرنشان کرد: با برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این مجموعه، استعدادهای برتر دانش‌آموزان در عرصه خبرنگاری و گویندگی شناسایی می‌شود. سعی ما بر آن است که این دانش‌آموزان را با صدا و سیما و مطبوعات ارتباط دهیم تا از ظرفیت‌های آنان استفاده شود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش استان زنجان با تاکید بر اینکه نگاه ما به فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی دانش‌آموزان به این صورت است که هم قاعده هرم درست شکل بگیرد و هم رأس آن، افزود: طی سال تحصیلی گذشته، 124 هزار نفررشته در مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کردند. ما در این مسابقات 14 رتبه اول کشوری در میان پسران و هشت رتبه اول کشوری در میان دختران کسب کرده‌ایم. وی ادامه داد: کسب 22 رتبه اول، سه رتبه دوم و 28 رتبه سوم کشوری در برابر غول‌های امکانات و جمعیت دانش‌آموزی استان‌هایی مانند اصفهان، فارس و خراسان رضوی، به معنای آن است که دانش‌آموزان ما در این حوزه حرف اول را می‌زنند؛ اما با این حال ما زمانی به خود نمره قابل قبولی می‌دهیم که قاعده هرم هم گسترش پیدا کند.
رتبه 6 کشوری دانش‌آموزان زنجانی در خشونت!
عباسی در ادامه جلسه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص میزان خشونت در میان دانش‌آموزان زنجانی، اظهار کرد: ما می‌پذیریم که نفی واقعیت کمکی به رفع معضل خشونت نمی‌کند. براساس آمارهایی که از آزمون‌های روانی و رفتاری دانش‌آموزان پایه نهم استخراج کرده‌ایم، رتبه زنجان در بحث خشونت بالاست؛ به‌طوری که در میان دانش‌آموزان رتبه 6 کشوری را داریم. متاسفانه خشونت‌ها‌ی کلامی و فیزیکی در سطح استان بالاست. ما برای مقابله با این موضوع، هسته‌های مشاوره 14 منطقه آموزشی را آموزش داده‌ایم و کارگاه‌های تخصصی برای مشاوران داشته‌ایم. همچنین در این راستا طرحی به نام همیار مشاور را در مدارس به‌صورت جدی اجرا می‌کنیم. ما چاره‌ای نداریم جز اینکه تاب‌آوری را در دانش‌آموزان با تکنیک‌های خاص بالا ببریم. وی افزود: امسال با کمک اعتباری استانداری، در این خصوص مدارس حاشیه شهر را بیشتر پوشش خواهیم داد.
همچنین تمجیدی، مدیرکل آموزش‌وپرورش نیز در پاسخ به یکی از خبرنگاران درخصوص مسئله اعتیاد در میان دانش‌آموزان، اظهار کرد: وقتی که تعدادی از اولیا گرفتار مسئله اعتیاد می‌شوند، قطعا در سرنوشت فرزندانشان نیز تاثیرگذار خواهد بود، اما در سطح مدارس خوشبختانه فراوانی این مسئله بسیار کم است و به قدری این موضوع ناچیز است که جای نگرانی وجود ندارد. گرچه مدرسه نیز یک سیستم اجتماعی است و اگر جامعه دارای مشکلی باشد، مدرسه هم جدا از آن نخواهد بود، ولی با تلاش‌هایی که همکاران دارند و اقداماتی که در مدارس صورت گرفته است، جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.
تمجیدی: پیگیری ساخت مدرسه در شهرآرا و مهرآرا را وظیفه خود می‌دانیم
تمجیدی درخصوص نبود فضاهای آموزشی در مناطق پرجمعیتی از شهر مانند شهرآرا و مهرآرا نیز گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته، در بخش‌هایی از شهر، ساخت‌وسازهایی صورت گرفت بدون اینکه خدمات جانبی، بهداشتی و آموزشی برای آن‌ها در نظر گرفته باشند و ما وارث این وضعیت هستیم. وی با تاکید بر اینکه ما وظیفه خود می‌دانیم که این موضوع را پیگیری کنیم، افزود: اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس عهده‌دار ساخت‌وساز مدارس است. ما سعی می‌کنیم با استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز این مشکل را برطرف کنیم و امیدواریم که نهادهای مختلف به ما کمک کنند تا شاهد ایجاد مدارس در این مناطق باشیم؛ چراکه این مشکل باعث می‌شود دانش‌آموزان این مناطق ناچار شوند برای تحصیل به مرکز شهر بیایند که این امر هم برای خود دانش‌آموزان مشکل است و هم مدارس ظرفیت کافی را برای پذیرش این تعداد دانش‌آموز ندارند؛ به همین دلیل سعی می‌کنیم که در آینده نزدیک شاهد احداث مدارس در این دو منطقه باشیم.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .