کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان در گفت‌وگوی اختصاصی با مردم‌نو عنوان کرد: برندینگ؛ سقوط تبلیغات و ظهور روابط عمومی

(0 رای‌ها)
حسین محبی - مردم‌نو؛ محمود آقامحمدیان، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان در گفت‌وگو با مردم‌نو با تاکید بر اینکه برندینگ سقوط تبلیغات و ظهور روابط‌عمومی را به‌دنبال دارد، از تغییر رویکرد تصمیم‌گیری شرکت ملی پخش به رویکرد نظارتی خبر می‌دهد. وی اظهار می‌کند: با توجه به لزوم ورود صنعت تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی به مرحله اجرای برندینگ، تغییر نگرش از مدیریت استراتژیک به مدیریت کسب‌وکار در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان در گفت‌وگوی اختصاصی با مردم‌نو عنوان کرد: برندینگ؛ سقوط تبلیغات و ظهور روابط عمومی محمود آقامحمدیان اظهار می‌کند: با توجه به اهمیت بحث برندینگ و شروع این بحث از سال 1990، این مقوله با آغاز عصر تجارت،  بیش از پیش اهمیت یافته است، چنانکه صنعت تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی با تغییرات ساختاری و استراتژیک باید وارد این مرحله شود؛ مرحله‌ای که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی را از فضای تصمیم‌گیری خارج و وارد فضای نظارتی و حاکمیتی بیشتری کند. وی با بیان اینکه روند و زنجیره تحکیم برند، مستلزم اجرای مراحلی است تا با امعان نظر به ایجاد فرهنگ، دیدگاه‌سازی، تدوین و اجرای استراتژی جدید، این پیوند ایجاد شود، افزود: این مراحل در قالب سه ماهیت جداگانه قابل تعمیم است؛ مرحله هسته اصلی یا همان تفکر اصلی و داخلی برند، بدنه برند به لحاظ سازماندهی و ساختار فرهنگ، اقتصاد و سیاست و در نهایت پوسته بدنه برند یا همان نماد برند در دید مشتری.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با عنوان اینکه عصر تجارت امروز عصر برندینگ و ایجاد وضعیت رقابتی شفاف در فضای کسب‌وکار است، تاکید می‌کند: در اجرای طرح برندینگ و ضرورت ورود به این طرح، الزاماتی از قبیل فرهنگ‌سازی، ایجاد نگرش فرآیندی و ضمانت اجرایی که از طریق حمایت حاکمیت حادث می‌شود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
آقامحمدیان اظهار می‌کند: اجرای این طرح نیز مانند هر طرحی ممکن است با چالش‌هایی مواجه باشد؛ از جمله آن‌ها چالش سازمانی است. به هر صورت با توجه به بحث مدیریت تحول، همواره هر تغییری با مقاومت روبه‌روست و این طرح نیز از این امر مستثنی نیست، زیرا با توجه به ضرورت خصوصی‌سازی و حرکت به سمت چابک‌سازی سازمان، همواره مقاومت‌هایی صورت گرفته است. چالش‌های دیگری که می‌توان برای این طرح برشمرد، عبارتند از چالش معماری یا همان تبیین یک مدل ویژه و خاص، چالش برنامه‌ای و هویتی و نیز چالش دستیابی به مزیت رقابتی.
وی ادامه می‌دهد: در این بین نیز حاکمیت در تحقق برندینگ نقش‌ را ایفا می‌کند تا بتواند در استقرار این طرح تاثیرگذار باشد. حاکمیت در این خصوص باید سیاست‌گذاری مناسب را انجام داده و زمینه تسهیل‌گری و کاهش بروکراسی اداری را فراهم سازد و با توجه به ایجاد فضای رقابتی، بازسازی و توسعه برند، تنظیم‌گری لازم برای توسعه و تحقق طرح برندینگ را تقویت کند. آقامحمدیان می‌افزاید: درخصوص برند و اجرای طرح برندینگ باید چرخه تکامل نیز مد نظر قرار گیرد؛ چرخه‌ای که با تفکر ایجاد برند و تعیین و اجرای استراتژی شروع می‌شود و در نهایت به شناسایی و رفع نواقص توسط ذی‌نفعان و رسیدن به هدف نهایی برند منجر می‌شود.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان در ادامه اظهار می‌کند: نکته دیگر درخصوص طرح برندینگ را می‌توان اینگونه عنوان کرد که این طرح نیز می‌تواند مستلزم پیامدهایی باشد؛ اثراتی از جمله ایجاد زمینه و عرصه‌های جدید کسب‌وکار و ظرفیت‌های اشتغال جدید تا گسترش حق انتخاب مصرف‌کننده که در نهایت ایجاد رضایت دائمی و اطمینان ذی‌نفعان را به‌دنبال خواهد داشت. وی تصریح می‌کند: البته شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در راستای اجرای طرح برندینگ جایگاه‌ها باید سطوح مختلفی را آماده و مهیای پذیرش این امر کند؛ سطوحی مثل سطح حاکمیت تا جلب نظر جایگاه، شرکت‌های حمل‌و‌نقل و مشتریان. آقامحمدیان در ادامه اظهار می‌کند: ایجاد طرح برندینگ می‌تواند مزایایی درخصوص سرآمدی در عملیات و پاسخگویی، کاهش بروکراسی و از طرفی ایجاد ارزش برای ذی‌نفعان، توسعه بازار و کانال‌های توزیع را در پی داشته باشد.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان اظهار می‌کند: با توجه به اجرای برندینگ و ارائه خدمات جایگاه‌ها در قالب یک برند خاص، طبیعتا برند از صنایع و عوامل پشتیبانی نیز برخوردار خواهد بود، در حالی که قبلا عوامل و پشتیبانی فقط از طرف شرکت ملی پخش انجام می‌شد. با اجرای طرح برندینگ، برند به تنهایی در راستای ارائه خدمات با صنایع مختلف از قبیل پالایشگاه به‌منظور تامین، شرکت‌های حمل‌ونقل در راستای توزیع، سازمان استاندارد برای استانداردسازی کمی و کیفی، تولیدکننده تجهیزات به‌منظور نگهداشت و دانشگاه در تعامل خواهد بود و شرکت ملی پخش در این بین نقش نظارتی خواهد داشت.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .