کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

یاد و خاطره شهدا در سفر راهیان نور زنده خواهد شد

(0 رای‌ها)
مردم‌نو؛ استاندار زنجان گفت: هیچ تغییری در برنامه اعزام راهیان نور در زنجان اعمال نمی‌شود. جمشید انصاری در جلسه ستاد راهیان نور استان با اشاره به اینکه در سال 92 میزان اعتبار اعزام راهیان نور ستاد کل نیروهای مسلح 11 میلیارد تومان بود، اضافه کرد: سال قبل این اعتبار 14 میلیارد تومان بود و امسال نیز 15 میلیارد تومان است. استاندار زنجان با اشاره به اینکه سهم استان زنجان از این مبلغ 400 تا 500 میلیون تومان خواهد بود، از مسئولان مربوط خواست تا پیگیر این سهم باشند.
یاد و خاطره شهدا در سفر راهیان نور زنده خواهد شد انصاری با بیان اینکه این اردوها در امنیت بالایی برگزار می‌شود، گفت: امسال نیز در زمینه آموزش‌وپرورش و اعزام دانشجویی که گزارش آن ارائه شده، اعزام با همان روال و توافقی که توافق‌نامه بین سپاه و وزارتخانه است، انجام خواهد شد و ما در این زمینه تصمیمی نمی‌گیریم. وی با اشاره به اینکه در زمینه اعزام‌های اختصاصی نیز تصمیمی گرفته نمی‌شود، بیان کرد: برای مثال یکی از این اقدامات وزارت ورزش و جوانان این است که با هزینه خود وزارتخانه اقدام به اعزام کند. استاندار زنجان اظهار کرد: نسبت به اعزام چهار هزار نفر در ایام نوروز امسال اقدام خواهد شد. انصاری با اشاره به اینکه اسکان این افراد در اردوگاه استان انجام می‌شود، بیان کرد: به‌لحاظ آمار تعداد اعزام کاهش پیدا کرده، ولی هزینه‌ها بنا به‌گفته مسئولان امر تغییر چندانی پیدا نکرده است. وی با اشاره به کاهش یک هزار نفری اعزام اردوهای راهیان نور در سال‌جاری در مقایسه با سال قبل، افزود: این امر یعنی اینکه یک هزار نفر به ظرفیت حمل‌و‌نقل استان افزوده شده است. استاندار زنجان با اشاره به اجرای منظم اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال قبل برنامه خوبی اجرا شد، از همین‌رو امسال نیز همان رویه را در پیش می‌گیریم. وی با اشاره به اینکه همه ساز و کارها در زمینه اعزام مداح، روحانی، همکاری پزشکان و برنامه‌های فرهنگی مطابق با اقدامات سال قبل انجام خواهد شد، تصریح کرد: وقتی کاری موفق انجام شده، نباید بدون دلیل آن‌را تغییر دهیم. انصاری با اشاره به اینکه همه افرادی که سال قبل مسئولیتی داشتند، امسال نیز همان مسئولیت را خواهند داشت، گفت: دقیقا مسئولیت‌ها نیز بر همان روال قبلی خواهد بود و جابه‌جایی در این زمینه انجام نخواهد شد. استاندار زنجان با تاکید بر پیگیری گرفتن اعتبار استان از ستاد کل نیروهای مسلح، افزود: با گرفتن اعتبار، می‌توان با کیفیت بهتری این کار را انجام داد. وی با تاکید بر تشکیل جلسات هماهنگی راهیان نور از سوی فرمانداران، اظهار کرد: کارهایی همچون هماهنگی در تامین هزینه‌های اعزام، استانی است و ربطی به شهرستان‌ها ندارد. استاندار زنجان با تاکید بر در نظر گرفتن تجربه سال قبل برای اعزام اردوها، اضافه کرد: امسال نیز همان میزان اعتبار از محل اعتبارات دولتی به این کاروان‌ها اختصاص پیدا خواهد کرد.
اردوهای راهیان نور موجب کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود
فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: اردوهای راهیان نور موجب کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود. سردار علیرضا صالحی در جلسه ستاد اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: اردوهای راهیان نور تاثیر بسزایی در سالم‌سازی اجتماع دارد. وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مناسب و تاثیرگذار در مقابله با جنگ نرم دشمنان، اردوهای راهیان نور است، بیان کرد: کسانی که به این اردوها اعزام می‌شوند، کمتر دچار ناهنجاری اجتماعی می‌شوند. فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نیز به‌صورت مشخص نسبت به اعزام کارکنان خود به این مناطق اقدام می‌کند، تصریح کرد: با توجه به مصوبه سال 88 شورای امنیت کشور، نیروی انتظامی در زمینه تامین امنیت این نیروها وظیفه دارد. سردار صالحی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات در زمینه تامین امنیت، عدم همکاری برخی از رانندگان است، اضافه کرد: از جمله مشکلات تست رانندگان و عدم همکاری در این بخش است.
در مقابل جنگ نرم دشمن باید برنامه‌های فرهنگی قوی داشته باشیم
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان از استقبال دانش‌آموزان زنجانی از اردوهای اعزامی راهیان نور خبر داد. مرتضی تمجیدی گفت: هر سال به‌منظور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع مقدس، اعزام‌های دانش‌آموزی به اردوهای راهیان نور صورت می‌گیرد. وی با بیان اینکه دانش‌آموزان اعزامی دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه هستند، تصریح کرد: در مقابل جنگ نرم دشمن باید برنامه‌های فرهنگی قوی داشته باشیم که اردوهای راهیان نور از جمله این برنامه‌هاست. مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در سال تحصیلی 93-94 تعداد پایه‌های دوره دبیرستان چهار پایه و دانش‌آموزان نیز 40 هزار نفر بود، اظهار کرد: امسال به‌علت اجرای طرح 3-3-6 تعداد دانش‌آموزان در دوره متوسطه کاهش پیدا کرده است. تمجیدی با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان اعزامی به اردوها کاهش پیدا نکرده است، تصریح کرد: همچنین عدم توانایی دانش‌آموزان در پرداخت هزینه‌های اردو از دیگر دلایل کاهش اعزامی دانش‌آموزان است. در ادامه نیز نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گزارشی از اقدامات علوم پزشکی در راستای همکاری با اردوهای راهیان نور ارائه کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی از نظر همکاری، اقدام لازم را انجام داده و فوریت‌های پزشکی همکاری لازم را انجام می‌دهند.
اردوگاه زنجان در جنوب کشور ظرفیت اسکان 700 نفر را دارد
فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: اردوگاه زنجان در جنوب، ظرفیت اسکان 700 نفر را به‌صورت همزمان دارد. سردار جهانبخش کرمی اظهار کرد: رزمندگان استان زنجان در همه عملیات‌های دفاع مقدس در لشکرهای مختلف نقش ارزنده‌ای داشتند. وی با اشاره به اینکه غواصان دریادل زنجانی نقش برجسته‌ای در دفاع مقدس داشتند، بیان کرد: رزمندگان زنجانی در والفجر هشت نیز در دو لشکر 31 عاشورا و لشکر 8 نجف یک تیپ رزمنده و غواص داشتند و نقش مهمی ایفا کردند. فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه رزمندگان زنجانی در این عملیات‌ها حسین‌وار جنگیدند، افزود: باید قدردان این زحمات باشیم و از آن‌ها حفاظت و حراست کنیم. کرمی با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور نقش بسزایی در حراست و حفاظت از آرمان‌های هشت سال دفاع مقدس و گرامیداشت آن‌ها دارد، بیان کرد: در این زمینه اردوگاه زنجانی‌ها در مناطق عملیاتی، ظرفیت خوبی برای استان ایجاد کرده است. وی با اشاره به بهره‌برداری از فاز نخست این اردوگاه، افزود: این اردوگاه ظرفیت 700 نفر را همزمان دارد و فاز دوم آن نیز در آینده احداث خواهد شد. فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه غیر از تابستان در 9 ماه از سال کاروان‌های راهیان نور در این اردوگاه حضور پیدا می‌کنند، بیان کرد: سال گذشته پنج هزار دانش‌آموز و پنج هزار مردم عادی در ایام عید اعزام این سرزمین سراسر نور شدند. کرمی با اشاره به اینکه در این اعزام‌ها هیچ‌گونه تلفات و خسارات نداشتیم، افزود: امسال نیز بیش از سه هزار دانش‌آموز زنجانی با همکاری آموزش‌وپرورش به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند. وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه امسال در ایام عید چهار هزار نفر از اقشار مختلف مردم به اردوهای راهیان نور اعزام خواهند شد. فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه مجموعا اعزام عمومی 15 روز قبل از عید و 15 روز بعد از آن انجام می‌شود، افزود: میزان اعتبار و هزینه لازم برای این اعزام‌ها 856 میلیون تومان بوده که 500 میلیون تومان هزینه اتوبوس است. کرمی خاطرنشان کرد: اسفندماه امسال یک هزار و 400 نفر از دانشجویان زنجانی نیز در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق مختلف اعزام می‌شوند.
فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تصریح کرد: در بخش دانشجویی با رؤسای دانشگاه‌ها نیز جلسات مربوطه برگزار شده است و امسال یک هزار و 400 نفر دانشجو به اردوهای راهیان نور اعزام خواهند شد. وی خاطرنشان کرد: در زمینه اعزام‌های عمومی سهمیه هر شهرستان بنا به جمعیت آن‌ها تقسیم‌بندی می‌شود.
یاد و خاطره شهدا در سفر راهیان نور زنده خواهد شد
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان از اعزام چهار هزار زنجانی به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد. علی مهدیخانی در جلسه ستاد راهیان نور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات والفجر 8 اظهار کرد: این عملیات یکی از عملیات‌های غرورآفرین در هشت سال دفاع مقدس بود. وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمینه اعزام راهیان نور، تصریح کرد: امسال قرار است چهار هزار نفر از علاقه‌مندان به مناطق اعزام شوند. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه مسئولیت اعزام هر سال به‌عهده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان است، گفت: امیدواریم این حرکت عظیم فرهنگی به نحو باشکوهی با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار شود. مهدیخانی با اشاره به وظایف دستگاه‌های اجرایی در این زمینه، اضافه کرد: تشکیل ستادهای شهرستانی به‌منظور اعزام و پشتیبانی امدادی و درمانی از این کاروان‌ها با اعزام پزشک و آمبولانس از جمله اقداماتی است که در  این بخش انجام می‌شود. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان در ادامه با شرح وظایف دستگاه‌های اجرایی در زمینه اعزام‌های راهیان نور، بیان کرد: اعزام روحانی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و در اختیار قرار دادن تجهیزات لازم از سوی دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی توسط صداوسیما از جمله اقداماتی است که سایر دستگاه‌ها می‌توانند در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند. مهدیخانی بنیاد شهید، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و اوقاف را از دیگر دستگاه‌های همکار در اعزام راهیان نور عنوان کرد و افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز در تهیه کتاب‌های موضوعی در زمینه دفاع مقدس و تاریخ شفاهی رزمندگان می‌تواند همکاری لازم را در این بخش داشته باشد.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .