کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای: ضرورت خروج تجهیزات فرسوده از ناوگان جاده‌ای

(0 رای‌ها)
مردم‌نو؛ معاون وزیر راه‌وشهرسازی با تاکید بر اینکه باید هرچه سریع‌تر تجهیزات فرسوده از ناوگان جاده‌ای کشور خارج شود، اظهار داشت: توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای همانند بخش ریلی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین باید در تخصیص اعتبارات به حمل‌ونقل، بخش جاده‌ای نیز مورد اجحاف قرار نگیرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:  ضرورت خروج تجهیزات فرسوده از ناوگان جاده‌ای داود کشاورزیان، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفت‌وگو با «صما» با بیان اینکه سازمان راهداری کشور به‌دنبال اجرای ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر است، گفت: براساس این قانون وزارت نفت باید به میزان سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار در پروژه‌هایی که صرفه‌جویی در مصرف سوخت را دنبال می‌کنند، سرمایه‌گذاری کند. البته این سرمایه‌گذاری صرف حمل‌ونقل جاده‌ای نبوده و در بخش ساختمان، کشاورزی و ... نیز است.
قیمت پایین سوخت از چالش‌های پیش‌روی حمل‌ونقل جاده‌ای
کشاورزیان با اشاره به قیمت سوخت در کشور، گفت: متاسفانه یکی از چالش‌های پیش‌روی حمل‌ونقل جاده‌ای قیمت پایین سوخت است که این مورد باید اصلاح شود.
وی با تاکید بر این موضوع که مشکلات کنونی در بخش حمل‌ونقل مربوط به قیمت پایین سوخت است، افزود: اگرچه نگرانی‌هایی درخصوص افزایش کرایه بار وجود دارد، اما باید بدانیم در این‌باره چاره‌ای جز اجرای مکانیسم طبیعی نداریم.
این مسئول با اشاره به اینکه قیمت تمام‌شده سوخت هزار و 400 تومان است، خاطرنشان کرد: در بیشتر کشورها قیمتی که موجب انتقال بار از جاده به ریل و ترغیب به نوسازی ناوگان باری می‌شود، بالای یک دلار است؛ البته در بعضی از کشورهای دیگر به بالای دو دلار می‌رسد. باید به این موضوع توجه داشت این نرخ توانسته در این کشورها از مصرف سوخت بالا و آلایندگی جلوگیری کند.
وی با انتقاد به اینکه عزم جدی برای رسمی کردن قیمت سوخت در دولت‌های قبل وجود نداشته است، تاکید کرد: امیدوارم این اتفاق در دولت دوازدهم شکل بگیرد.
کشاورزیان گفت: اگر قیمت سوخت واقعی و تجهیزات فرسوده از ناوگان جاده‌ای خارج شود، این ناوگان جان تازه‌ای می‌گیرد. همچنین سرمایه‌گذاران برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای نیازمند توجیه اقتصادی هستند؛ چراکه در حال‌حاضر بخش خصوصی و شرکت‌ها رغبتی به نوسازی و حضور در این عرصه ندارند.
کشاورزیان با بیان اینکه برنامه آتی سازمان راهداری جوان‌سازی تجهیزات و نوسازی ناوگان جاده‌ای یک موضوع اجتماعی است، گفت: سال 1395 با ماموت قراردادی منعقد شد که به ازای ۷۵ درصد قیمت کامیون وام با بهره ۹ درصد داده شود که از پنج دستگاه در نظر گرفته‌شده، حدود ۵۰۰ دستگاه نوسازی شده است و اخیرا نیز برای نوسازی ناوگان باری میان سایپادیزل، بانک توسعه و تعاون و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و سازمان راهداری (به‌عنوان متولی) قراردادی منعقد شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور گفت: در حال‌حاضر تسهیلات اعطایی برای نوسازی بسیار کم‌ارزش است و بدون تردید با این میزان تسهیلات، ناوگان جاده‌ای جوان‌سازی نمی‌شود.
کشاورزیان با اعتقاد به اینکه باید شرکت‌های لیزینگی وارد چرخه نوسازی شوند، گفت: اگر شرکت‌ها لیزینگ داشته باشند که به‌طور قسطی کامیون بفروشد و صرفه‌جویی در مصرف سوخت محقق شود، وزارت نفت از محل صرفه‌جویی، مابه‌التفاوت سود تسهیلات را می‌دهد.
وی در این خصوص تصریح کرد: یکی از سیاست‌های سازمان راهداری، محدود کردن فعالیت کامیون‌های فرسوده است که به‌عنوان نمونه به کامیون‌های با عمر بالای سن خاصی اجازه بارگیری یا ورود به بنادر را ندهند که این طرح مراحل مطالعاتی را سپری می‌کند و از سال آینده عملیاتی خواهد شد.
کشاورزیان با اشاره به اینکه برای نوسازی ناوگان جاده‌ای به‌دنبال اجرای یک مدل جدید هستیم، گفت: از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت، بخشی از سود دریافتی پرداخت می‌شود که ۹ درصد توسط مصرف‌کننده و بقیه توسط وزارت نفت و سازنده پرداخت می‌شود.
این مقام مسئول گفت: توسعه ناوگان جاده‌ای و نوسازی آن می‌تواند در بهبود و بهسازی محیط‌زیست موثر باشد؛ بنابراین باید در برنامه آتی این موضوع به جد دنبال شود.
معاون وزیر راه‌وشهرسازی یادآور شد: تشکیل صف‌های طولانی توسط کامیون‌ها در بنادر، تردد یکسرخالی کامیون‌ها و کاهش رغبت به سرمایه‌گذاری در حوزه ناوگان به‌دلیل پایین بودن قیمت سوخت است.
کشاورزیان گفت: توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای همانند بخش ریلی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین باید در تخصیص اعتبارات به حمل‌ونقل، بخش جاده‌ای نیز مورد اجحاف قرار نگیرد.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .