کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

در هزار توی زندگی در جست‌وجوی پنیر خود باشیم!

(0 رای‌ها)
مردم‌نو؛ وقتی برای اولین ‌بار راه‌آهن سفیدپوستان در میان مزارع بومیان سرخپوست کشیده شد، همه سرخپوستان که از ظلم سفیدان خاطره خوبی نداشتند با هم یک‌صدا شدند تا در مقابل جریان عبور و مرور با این وسیله نقلیه سرد و بیجان بایستند.
در هزار توی زندگی  در جست‌وجوی پنیر خود باشیم! اما چه کسی توانست تا انتها مقاومت کند و اکنون کدام سرخپوست در دنیا وجود دارد که همچنان با اسب سفر کند؟ چه کسی می‌تواند از پیشرفت بگریزد و به زندگی روزمره خود ادامه دهد و جلوی تغییرات را بگیرد؟ گفتم تغییر! تغییر یعنی عوض شدن نوع زندگی، عوض شدن طرز تفکر. بی‌شک تغییر دشوار است. خواه به‌واسطه پیشرفت دانش و تکنولوژی باشد یا به‌دنبال تغییر منش، تصورات، یافته‌ها و حتی اعتقادات بشری.
حتما تا به حال متوجه شده‌اید که هرکدام از ما در برابر مشکلات زندگی راه‌حل‌های متفاوتی داریم. و البته در آخر هم تنها یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنیم.
اگر بخواهیم ذهن خود را یک هزارتوی پیچیده از دالان‌های به هم پیوسته فرض کنیم، متوجه خواهیم شد که یک یا چند موضوع وجود دارند که در این هزارتو، برایمان مهمتر از بقیه هستند. مسائلی مثل شغل، درس، تحصیل و خانواده و... بیایید هرکدام از این مسائل را یک قالب پنیر فرض کرده و تصور کنیم چهار شخصیت کتاب «چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد» (دو موش کوچک به نام‌های اسنیف، اسکری، و دو آدم کوچولو به نام‌های هم و ها!) در واقع چهار شخصیت کوچک و آشنا در درون خودِ شما هستند. یعنی ذهن ما یک راهروی هزارتو است که در گوشه‌ای از آن پنیرهای ارزشمند ( فرصت‌ها و موقعیت‌ها) وجود دارد. تا اینجا همه چیز رو به راه است...اما آیا می‌شود همیشه همه چیز سر جای خودش باشد و تغییر به‌‌وجود نیاید؟ تغییر موقعیت پنیر!
شما در این مواقع کدام یک از افراد ذهنیتان می‌شوید؟ اسنیف، اسکری، هم یا ها!؟
اگر در تصمیم‌گیری مردد هستید یا در انتخاب خود تردید دارید، کتاب چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ نوشته؛ دکتر اسپنسر جانسون و ترجمه؛ شمسی بهبهانی حتما به دادتان خواهد رسید.
پس اگر هنوز نمی‌دانید با تغییرهایتان چه باید بکنید، به کتابخانه بروید و به‌دنبال«چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟» بگردید!
بخش‌هایی از کتاب:
«هرروز موش‌ها و آدم کوچولوها وقتشان را در هزارتو صرف جستجوی پنیر مورد علاقه‌شان می‌کردند.
موش‌ها، اسنیف و اسکری، فقط یک مغز ساده جونده داشتند، اما غرایزشان به خوبی عمل می‌کرد. آن‌ها طبق معمول دایما دنبال پنیر سفت و خوش خوراکشان می‌گشتند.
آدم کوچولوها، یعنی«هم»و«ها»، از مغزشان که مملو از عقاید و احساسات بود، برای یافتن پنیری استثنایی و نمونه که اعتقاد داشتند آن‌ها را خوشحال و موفق خواهد کرد، استفاده می‌کردند.
هرچهارتا، علی‌رغم تفاوت‌های بسیار زیادشان، یک وجه اشتراک داشتند؛ هرروز صبح همه آن‌ها لباس‌های ورزشی‌شان را می‌پوشیدند، کفش‌های کتانی‌شان را به پا و خانه‌های کوچکشان را ترک می‌کردند، و به سرعت در جستجوی پنیر دلخواهشان داخل هزارتو می‌شدند...»
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .